BELIS a. s. - český výrobce kvalitního smaltovaného nádobí

Firma BELIS a. s. vznikla z bývalého exportního závodu firmy SFINX ve Vrátě u Českých Budějovic.

Smaltování nádobí ve vrátě započalo v roce 1893. Dlouholetá tradice smaltování nádobí a bohaté zkušenosti s jeho výrobou garantují výrobky nejvyšší jakosti a vysoké estetické úrovně. Sortiment smaltovaného nádobí se neustále rozšiřuje a rozvíjí. Výroba smaltovaného nádobí roste o desítky procent ročně a firma BELIS a. s. je tak největším výrobcem smaltovaného nádobí v České republice a významným výrobcem v celoevropském měřítku.

Hlavním výrobním programem firmy BELIS a. s. je v současnosti lisování dílů nejen pro automobilový průmysl, ale také pro ostatní odvětví. V oboru výrobků z ocelového plechu tvářeného za studena finalizuje výrobky vyžadující dodržování vysokých kvalitativních standardů. Dlouholeté zkušenosti a znalosti výrobní technologie, která se neustále zdokonaluje, umožňují uplatnit se v široké konkurenci i v tomto oboru.

BELIS a. s. si plně uvědomuje svou odpovědnost ke svým zákazníkům za jakost a včasnost dodávek, proto mimo jiné zavedla a udržuje systém jakosti ISO 9001 a ISO/TS 16949 pro automobilový průmysl.

Firma BELIS a. s. si též uvědomuje svou odpovědnost k ochraně životního prostředí a proto aplikovala a udržuje enviromentální systém kvality ISO 14001.